Co zrobić, żeby nasz gryzoń był szczęśliwy?

Nieważne jak dużego posiadamy zwierzaka i czy to jest pies, kot czy mały gryzoń. Każdy z nas chce, żeby nasz podopieczny czuł się dobrze i był z nami szczęśliwy. W tym artykule podpowiemy o tym co zrobić, aby zadowolić te najmniejsze zwierzaki domowe czyli chomiki, króliki czy świnki morskie.

Gryzonie też mają swoje potrzeby

I nie chodzi tu jedynie o jedzenie, spanie i fizjologię. One uwielbiają i potrzebują rozrywki! W sklepie TuZwierzaki.pl znajdziesz wiele zabawek dla gryzoni od takich renomowanych producentów jak Duvo+ czy Trixie. Hamaki, kołowrotki, domki, kostki do gryzienia, kule, zabawki sizalowe, drabinki, patyczki do gryzienia i wiele innych. Stwórz swojemu gryzoniowi prawdziwą oazę i plac zabaw w klatce z różnymi rozrywkami i ciesz się jego szczęściem i dobrą kondycją, a rozwojem intelektualnym.

Coś do pochrupania?

Gryzonie jak sama nazwa wskazuje odczuwają potrzebę gryzienia i w ten sposób utrzymują swoje ząbki w dobrej kondycji. Zadbaj o to, aby w klatce znalazły się drewienka do chrupania lub pyszne kolby dedykowane gryzoniom z ich ulubionymi ziarenkami i przyprawami. Dowiedz się o indywidualnych potrzebach swojego zwierzaka – na przykład szynszyle uwielbiają kąpiele w pyle wulkanicznym, w który także należy się wyposażyć.

Oprócz kolb, warto mieć także pyszne suszone zioła i mieszanki roślin, które dostarczą naszemu podopiecznemu niezbędne składniki odżywcze i będą stanowiły smakowitą przekąskę.

Gryzonie należą do zwierzaków lubiących gryźć i żuć. Należy pamiętać, że jak wszystkie zwierzęta, gryzonie potrzebują zarówno stymulacji umysłowej, jak i ćwiczeń fizycznych.

Na przykład chomik to gryzoń, który lubi być aktywny szczególnie nocą i bawić się w swojej klatce, więc zabawki powinny być umieszczone w wybiegu. Zabawki dla gryzoni są ogólno dostępne i mogą obejmować hamaki, wszelkie zabawki do żucia, drewniane kostki do gryzienia i inne przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, nieszkodliwych w przypadku połknięcia przez zwierzaka.

Świnki morskie również lubią być aktywne, ale mogą nie wymagać zbyt wielu dodatkowych zabawek w swoich siedliskach. Uwielbiają za to chować się w domkach i chętnie odwiedzają swoje miseczki w poszukiwaniu czegoś pysznego.