Jak wybrać odpowiednie suche karmy dla psa?

Jak wybrać odpowiednie suche karmy dla psa?

W diecie psa powinny znaleźć się wszystkie składniki odżywcze niezbędne do zapewnienia jego organizmowi prawidłowego funkcjonowania. Karmy suche należą do najczęściej polecanych właśnie dlatego, że umożliwiają łatwe dostarczenie im takich substancji. Po jakie suche karmy dla psów warto sięgnąć?

Zdrowie i prawidłowy rozwój pupila to najważniejsza rzecz dla każdego właściciela czworonoga. Zbilansowana dieta jest jednym z najważniejszych czynników to warunkujących. Z tego też powodu wybór odpowiedniej karmy ma bardzo duże znaczenie. W sklepach znajdziemy karmy mokre oraz suche. Chociaż te pierwsze świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie diety, to jednak właśnie sucha karma dla psa stanowi główne źródło wszystkich cennych witamin i innych składników odżywczych. Poza tym jest bardzo łatwa w podaniu i przechowywaniu, a jej spożycie wzmacnia i oczyszcza zęby. A to i tak nie wszystkie zalety suchej karmy. Sprawdźmy, jaka karma sucha dla psów małych i dużych jest najlepsza.

Czym kierować się wybierając suchą karmę dla psa?

Sucha karma dla psów może stanowić ich główne źródło pożywienia, jeśli zostanie ona dobrze dopasowana do potrzeb zwierzaka. Na rynku dostępne są bowiem różne rodzaje takich karm. Każda z nich ma nieco inny skład, a tym samym także i właściwości. Dzięki temu można wybrać dokładnie taką, jaka odpowiada naszemu pupilowi.

Kupując karmę suchą dla psa, musimy zadbać przede wszystkim o to, by dostosować ją w sposób indywidualny do zwierzaka. Zupełnie inną wybierzemy bowiem dla psów dorosłych, a inną dla szczeniaków, czy też seniorów. To samo dotyczy ruchu. Dla psów aktywnych powinniśmy sięgnąć po pokarm nieco bardziej energetyczny niż w przypadku typowych ”kanapowców”. Preferencje żywieniowe w dużym stopniu zależą także od rasy i stanu zdrowia psa.

Jaka sucha karma dla psa będzie najlepsza?

Najlepsza sucha karma to taka, która uzupełnia zapotrzebowanie zwierzaka zarówno na energię, jak i wszystkie pozostałe składniki odżywcze, takie jak białka i dobrej jakości tłuszcze. Pytanie tylko, jak taką wybrać. W końcu w sklepach dostępne są dosłownie setki różnych produktów. Okazuje się, że wcale nie nie jest to takie trudne. Przede wszystkim sięgajmy jedynie po karmę pełnoporcjową. To oznaczenie gwarantuje bowiem zawartość powyższych składników w odpowiednich proporcjach. Kolejną sprawą jest to, aby przy wyborze zawsze sprawdzać skład karmy.

Co powinna mieć w składzie dobra karma sucha dla psów? Psy to zwierzęta mięsożerne, dlatego w ich diecie nie może zabraknąć białka pochodzenia zwierzęcego. Im większa zawartość procentowa wysokiej jakości mięsa, tym lepiej. Warto zwrócić też uwagę na zawartość witamin oraz innych dodatków mogących pozytywnie wpłynąć na zdrowie czworonoga. Unikajmy za to produktów, w których skład wchodzi zborze, ponieważ jest ono jedynie zbędnym wypełniaczem.

Suche karmy dla psów w sklepie zoologiczny Apetete

Wysokiej jakości karma to produkt, dzięki któremu nasz pies będzie zdrowo się rozwijał. Dlatego też wybierając pokarm dla czworonogów, sięgajmy jedynie po sprawdzone produkty, rekomendowane przez specjalistów. Nie znajdziemy ich jednak w zwykłych dyskontach. W tym celu warto odwiedzić sklep zoologiczny Apetete, w którym możemy zamówić karmę online, bez wychodzenia z domu. Dzięki bardzo zróżnicowanemu asortymentowi, bez trudu wybierzemy tu suchą karmę idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb psa. Szczególnie że wśród produktów dostępnych na Apetete królują same najlepszych producentów, takich jak Brit, Josera, czy Acana.