Tania karma dla psa – czy faktycznie jest tania, dobra i polecana?

Najważniejszym i największym kosztem związanym z posiadaniem psa, o ile jest on zdrowy jest zdecydowanie karma dla psa. Dlatego wielu właścicieli czworonogów, chcąc zaoszczędzić poszukuje tanich produktów, które mogłyby obniżyć wydatki. Jednak czy taka karma jest dobrym wyborem?

Czy tania karma dla psa jest naprawdę tania?

Tania karma dla psa jest dobra, bo jest tania i na tym właściwie jej zalety się kończą. Dodatkowo często wcale jej zakup nie jest taki opłacalny, jak mogłoby się wydawać. Mimo że cena za kilogram może być faktycznie niższa, to zazwyczaj ma ona niższą wartość energetyczną, a więc pies musi jej zjeść więcej, aby się najeść. W konsekwencji często właściciele na taką karmę wydają więcej niż gdyby kupili karmę pełnowartościową.

Konsekwencje wyboru taniej karmy

Podawanie psu taniej karmy o wątpliwej jakości może przynieść negatywne skutki dla zdrowia i samopoczucia naszego szczekającego przyjaciela. Na tle niewłaściwego żywienia może wystąpić wiele schorzeń, jak np. choroby nerek, choroby serca, czy dolegliwości gastryczne. Pies może mieć również mniej energii. Często pogorszeniu ulega również stan skóry i wygląd sierści. Można to porównać do tego, jakby człowiek codziennie jadł tylko fast foody i słodycze. Może jest smacznie i tanio, ale czy na pewno zdrowo?

Jaką karmę wybrać?

Oczywiście najlepszym wyborem będzie karma dla psa bez zbóż, jednak trzeba przyznać, że ze względu na to, że są one najdroższe. Jednak zawsze możesz poszukać promocji w sklepach w okolicy, szczególnie w nowym sklepie zoologicznym w Raciborzu. Na stronie Racibórz Info znajdziesz najnowsze wiadomości na temat otwarcia nowego sklepu zoologicznego i licznych promocji z tej okazji. Jednak jeśli mimo wszystko nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, warto poszukać karmy dla psa ze średniej półki cenowej, która ma dobry stosunek ceny do jakości. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na zawartość mięsa – im jest go więcej, tym lepsza jakość karmy i lepszy jej wpływ na zdrowie naszego psa.